logo
Blog

LED FLORESAN BAĞLANTI ŞEMASI

led-floresan-baglanti-semasi

Paylaş:

Konu Başlıkları

LED Floresan Nedir?

LED Floresan, içerisinde bar led – çubuk led bulunan ampul kategorisine giren aydınlatma ürünüdür. Eski tip floresanların çalışması için balast, starter gibi parçalara ihtiyaç varken, led floresanın içinde led driver bulunmaktadır.

İçerisinde Led floresan bulunan armatürler, ofisler, mağazalar, okul, market gibi birçok farklı ortamda kullanılmaktadır. LED floresan lambalar, enerji tasarrufu ve uzun ömür gibi avantajları nedeniyle giderek daha popüler hale gelmektedir.

LED Floresan Nasıl Bağlanır?

Aşağıdaki bağlantı şemasında görüldüğü gibi içinde eski tip floresan ampul bulunan armatürlerin led floresan dönüşümü yapılmadan önce balast ve starter iptal edilmeli ve doğrudan AC Akıma bağlanmalıdır.

led-floresan-baglanti-semasi

LED Floresan Avantajları

Led Floresan, çalışmak için ayrıca led trafoya ihtiyaç duymaz bu özelliği sayesinde malzeme maliyetinin kritik önemde olduğu projelerde alternatif  ürün olarak ön plana çıkmaktadır.

Gergi tavan aydınlatması ve ışıklı tabela aydınlatmasında led floresan kullanarak yaklaşık %30 – %50 oranında maliyet avantajı sağlanabilir. 

Yazıyı Paylaşın :

*Diğer Yazılar

ŞERİT LED TRAFO HESABI

TRAFO NASIL HESAPLANIR Dekoratif aydınlatmanın en önemli parçalarından olan şerit led uygun değerde trafo ile çalıştırılmazsa led trafosu zarar görebilir....